Підписатися на RSS

2021-2022 н. р.

Жовтень

Багата і барвиста мова українського народу. У піснях, казках, прислів’ях і при­казках — життя і мудрість народу, його характер, мрії про щастя. З метою популяризації української мови та пізнання усної народної творчості з учнями 1 класу проведений урок-гра "Мовне намисто". Кожна намистина мала завдання:

1. Музична (прослухати Гімн українській мові).

2. Казкова складалася з чотирьох намистинок (за ілюстраціями назвати українські народні казки, розгадати загадки про героїв казок, виконати вправу "Добав слово", інсценізація казки "Ріпка").

3. Художня (розфарбувати українку і українця).

/Files/images/nov/mova/изображение_viber_2021-10-12_17-14-04-697.jpg

Вересень

З метою популяризації української мови з учнями 2 класу було проведено урок-подорож " Рідна мова- мова солов'їна".В ході уроку був проведений конкурс на кращого читця віршів про мову,учні розгадували кросворди та працювали в групах,складали прислів'я.

/Files/images/nov/mova/изображение_viber_2021-09-20_12-11-27-904.jpg

З метою популяризації української мови у 3 класі була проведена вікторина "Ми знаємо рідну мову". Учні мали чудову нагоду продемонструвати свої знання з української мови та активно попрацювати. Кожен прагнув бути корисним своїй команді. Результатом стали високі бали обох команд.

/Files/images/nov/mova/изображение_viber_2021-09-22_13-52-22-216.jpg

З метою популяризації української мови серед молоді з учнями 5 й 7 класів було проведено пізнавальну екскурсію й бібліотечний урок, під час яких відбулося знайомство п'ятикласникіа зі словниками й енциклопедіями. Учні дізналися цікаві факти про українську мову, добирали епітети, щоб охарактеризувати її, вчилися шанувати й берегти це безцінне надбання українського народу./Files/images/nov/изображение_viber_2021-09-17_20-47-37-873.jpg

/Files/images/nov/20210901_091827 (1).jpg З учнями 6 класу проведено гру - вікторину на тему" " Наша мова калинова". Діти працювали в групі, парі,складали прислів'я, розповідали про символи України, але найцікавішою була словникова скринька.

2020-2021 н. р.

З учнями 3 класу була проведена мовознавча вікторина . Учні складали прислів'я, декламували вірші українських поетів про мову, грали в гру "Показуха"

/Files/images/vihovn_zahodi/4-м.jpg З метою розвитку інтересу до вивчення української мови з учнями 4 класу була проведена інтелектуальна гра "Найрозумніший". Діти проходили 4 тури за напрямками:

1. Загадки.

2. Прислів'я та приказки.

3. Читання.

4. Українська мова.

Визначені переможці та нагороджені грамотами.

/Files/images/vihovn_zahodi/9-мова.jpg Розшифрувати швидко і якісно запропоновані завдання на станціях з метою досягнення кінцевої цілі; розвивати фізичні, розумові зусилля, знання з таких предметів, як: російська мова та література, українська мова та література, світова література та англійська мова; кмітливістьартистичність;виховувати командний дух та прагнення вигравати - основні завдання Гри-квесту "Країною мовознавства", проведеною у 9 класі

Команди подорожували станціями:

1. Станція «Лінгвістична енциклопедія»

2. Станція «Лексична»

3.Станція «Синтаксична»

4.Станція «Логічна»

5.Станція «Словотворча»

/Files/images/vihovn_zahodi/10-мова.jpg /Files/images/vihovn_zahodi/10-мова 2.jpg

У 10 класі до дня рідної мови проведено виховний захід на тему "Мова єднає всіх". На якому учні показали свої знання з української мови. Її красу та багатство за допомогою поетичного слова, українського фольклору, звичок та традицій українського народу

Що є найціннішим в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова.З метою популяризації української мови серед молоді учні 11 класу взяли участь у "Філологічному шоу", яке включало два рівні: "Мовленнєва скринька" та " Мовленнєві звички".Цей захід стимулював пізнавальну діяльність учнів щодо поглиблення знань рідної мови.

З метою поглиблення знань учнів з української мови, розвитку логічного мислення, уваги та виховання любові до рідної мови з дітьми 2 класу був проведений мовний КВК "Знай, люби і поважай рідну мову". Другокласники із задоволенням виконували різноманітні творчі завдання. У запеклій боротьбі команда "Веселка" поступилася команді "Сонечко" з рахунком 1:5.

/Files/images/mova/IMG-7f0324100e5c6909ca4ff93de2d73525-V.jpg /Files/images/mova/IMG-1f3caf155905a8cd3ad22b1f117d7cf1-V.jpg /Files/images/mova/IMG-d081099b2a2d194a1fef2b007829cc45-V.jpg

З метою розширення й поглиблення знань про свою країну, традиції, звичаї, мову, формування високих громадянських якостей, бажання удосконалювати свої знання з рідної мови з учнями 6 класу було проведено виховну годину «Мовознавче кафе «Словечко»». Школярі працювали в групах, виконували мовознавчі завдання, змагалися за звання «Кращий столик».

Проведено з учнями 5 класу мовознавчу вікторину. За кожну правильну відповідь діти отримували бали - зірочки. Завдання були різні додаючи лише одну літеру на початку чи кінці слова, утворити нове слово з новим значенням. А ще відгадували загадки- питання, та загадки- жарти,згадали вислови відомих людей про мову. І найцікавішим завданням для учнів було дописати віршика.

/Files/images/Мова 5-1.jpg /Files/images/Мова 5.jpg

З метою підвищення загальної мовної культури, інтересу до вивчення української мови, прищеплення любові до рідної мови, розвитку мовлення та мислення учнями 7 класу була проведена година мовознавства ”Там, де живе рідна мова, живе український народ”, яка дала можливість перевірити свої знання з української мови, дізнатися багато корисного про нашу мову, взяти участь в мовних вікторинах ”У рідному слові велика сила”

/Files/images/Мова 7 клас 1.jpg /Files/images/Мова 7 клас.jpg

Перегляд документального фільму « Соловей співає» дуже вразив учнів 8 класу. Діти розширили знання про українську мову, поринули в історію виникнення та дослідження рідної мови. Під час перегляду кожен знайшов відповідь на питання , яке на сьогоднішній день є актуальним, « Чому спілкуватися в Україні українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом». Фільм розширив світосприйняття дітей, не дав «дрімати» розуму, та «зачерствіти»душі.

/Files/images/Мова 8 клас.jpg

З метою поглиблення знань про рідну мову, виховання поваги до рідного слова,сприянню розвитку творчої особистості,формування комунікативних здібностей учнів 3 класу проведена вікторина "Дзвени струмочком солов' їна, барвінкова, рідна мово!"

Учні відгадували загадки про мову,виразно читали вірші про мову, з розсипанки слів складали прислів'я,грали в мовні ігри: "Так чині?", "Марафон запитань", "Допиши вірш".

/Files/images/мова_4_клас.jpg

З учнями 4 класу був проведений мовний КВК на тему "Люби, вивчай рідну мову". Мета заходу: узагальнення знань учнів з української мови, розвиток творчих здібностей, удосконалення навичок групової та парної роботи. Протягом двох занять учні мали можливість взяти участь у конкурсах:

1. Представлення команд.

2. Мовна розминка.

3. Інтелектуали.

4. Інтерактивна вправа"Ромашка".

5. Розгадування кросвордів про творчість Тараса Шевченка.

6. "Чорний ящик".

7. Інсценізація українських пісень.

8. Конкурс капітанів.

З учнями 9 класу проведений мовленнєвий тренінг «Спілкуємося українською», під час якого проведена рольова гра з елементами театралізації та створенням проблемних ситуацій за професіями. Учні працювали в групах: «Спортсмени на тренуванні», «Військові», «Похід до ресторану», «У перукарні». Завдання: на аркуші написати фрази, які можна використати у певній ситуації. На завершення діти на дошці завершили речення: «Українська мова моя рідна мова, тому що…»

/Files/images/мова__9_кл_SAM_2466.JPG /Files/images/мова_9_клас.JPG /Files/images/мова_9_кл.JPG

Учні 11 класу взяли участь у виховному заході "Мова - ДНК нації, прізвище - ДНК роду", на якому дізнавалися про походження та творення українських прізвищ, розповідали про зв'язок мови народу з родоводом особистості, а також досліджували історію походження власних прізвищ.

/Files/images/мова_11_кл.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 244

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.