До Дня партизанської слави з учнями 1 класу був проведений урок-пам'яті "Поки горить свіча, не згасне пам'ять". Діти дізнались, що це свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
День Партизанської слави, що щорічно відзначається 22 вересня, з учнями 2 класу було проведено виховну годину « В житті є пам‘ять, що ніколи не вмирає…», у ході якої діти переглянули презентацію та відео про партизанський рух.
22 вересня - свято партизанської слави в Україні, яке відзначається з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни, увічнення їхньої пам'яті. З учнями 3 класу було проведено спортивне свято "Слава нашим партизанам". Учні познайомилися з тим, хто такі партизани, де вони жили, які завдання виконували. Два загони - імені Ковпака і Федорова виконували різноманітні завдання, долали перешкоди та допомагали один одному. Діти отримали велике задоволення.
З учнями 4 класу була проведена інформаційна година "Партизанська слава Знам'янщини". Учні переглянули відео "Йшли селом партизани", ознайомилися з пам' ятними знаками, які є на території Знам'янського району(с.Водяно,с.Дмитрівка,с.Шамово). Ознайоммлися з діяльністю партизанського загону, який діяв під час війни на території Знам'янщини під керівництвом Діброви І.Д.
До Дня партизанської слави з учнями 6 класу проведено екскурсію до міського краєзнавчого музею.Цікавою та змістовною була розповідь екскурсовода О. Моліса про партизанський рух на Знам'янщині, зокрема партизанську групу під керівництвом В. Яроша.Діти познайомилися з історією партизанського руху на території Чорного лісу та керівниками, які їх очолювали.
«Погляд у минуле:Бабин Яр»
Метою проведення години спілкування "Трагедія Бабиного Яру - тяжкий злочин проти людства" було вшанування пам'яті жертв Голокосту та масового знищення мирного населення в урочищі Бабин Яр. Семикласники переглянули відеоролики - спогади очевидців подій, ознайомилися з поняттям Голокост як одним із прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей.
У 8 класі було проведено урок - реквієм "Бабин Яр - символ вічної скорботи" на якому учні ознайомилися з епізодами документальних фільмів, іншими відеофрагментами, записами очевидців про дії нацистів які глибоко вразили їх. Учні ще довгий час обговорювали свої враження від побаченого і почутого. Однією з цілей заходу боло донесення до думки учнів, що трагедія в Бабиному Яру - частина історії не лише однієї нації, а й всієї України, і борг нашого покоління - зберегти пам'ять про Бабин Яр і передати це наступним поколінням, щоб не повторилися помилки минулого.
Цього річ виповнюється 80 років з дати трагедії Бабиного Яру. 17 вересня для учнів 9 - 10 класів проведена виїздна екскурсія працівником Знам'янського міського краєзнавчого музею - Олегом Молісом. урочище Бабин Яр 1941-1943 роках перетворилось на місце массових страт і поховань, братську могилу і символ страждань цивільного населення. Під час екскурсії Олег Моліс нагадав учням НВК найсумніші сторінки Голокосту - геноциду єврейського народу.
До дня 80-річчя Бабиного Яру у 11 класі проведено освітньо-культурний проект «Бабин Яр – пам’ять та сучасний світ». З метою розкриття змісту і наслідків трагедії Бабиного Яру в роки Другої світової війни, для вшанування співвітчизників які віддали своє життя.
Коментарi